Divadlo Kamenice

Gulliverovy cesty

- cesta do Liliputu a Brobdingnagu

Od Jonathana Swifta ve veršované úpravě Karla Krejčího

Režie: Karel Krejčí
osoby a obsazení:
Gulliver: Zdeněk Novák
Ostatní postavy: Karel Krejčí, Zdeněk Novák, popř. Kamila Langová

Cesta do Liliputu

 Guliver přijal nabídku kapitána lodi Antilopa, která se chystala na cestu do jižních moří. Plavba  však skončila tragicky, protože loď ztroskotala u neznámého ostrova. Jedinému Gulliverovi se podařilo na ostrov doplavat a zde vysílením ztratil vědomí. Když se probral, zjistil, že je zajatcem asi dvacet centimetrů vysokých lidiček, obyvatel ostrova nazývaného Liliput.
 Gulliver umožnil Liliputu porazit jejich odvěké nepřátele ze sousedního ostrova Blefusk tím, že ukradl celé blefuské loďstvo. Když však pomohl uhasit požár královského paláce a odmítl učinit z Blefuska liliputánskou kolonii, jeho obliba v Liliputu prudce klesla. Byl obviněn z velezrady a odsouzen k oslepení. Naštěstí se o tom dozvěděl od jednoho svého vysoce postaveného dobrého přítele a podařilo se mu uprchnout.

Cesta do Brobdingnagu

 Brobdingnagu strávil Gulliver tři roky a musel zde čelit také řadě nebezpečí, plynoucích z jeho malého vzrůstu (svedl například boj se dvěma krysami, byl ohrožován vosami velikými jako koroptve nebo ho odnesl v zubech zahradníkův pes). Nakonec se ho i s jeho přenosným obydlím zmocnil veliký orel, který pak bedničku upustil do moře. Ta se naštěstí nepotopila a byla zpozorována námořníky jedné anglické lodi, kteří Gullivera zachránili a dopravili zpět do vlasti.

Pro děti od 10ti let         55 minut 

Zpět na program                                        Rezervovat vstupenky