Městské divadlo Nový Bor 24. - 26. května

DOSPĚLÍ DĚTEM
 


pátek 24. května v 8:30 a 10:00
Walt Disney - NOPOĎ Nový Bor
Sněhurka a sedm trpaslíků
Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal…

Přibližně v 11:15 rozborový seminář k uvedené inscenaci.


pátek 24. května v 17:00
Karel a Josef Čapek - Hynkovo hravé divadlo Litoměřice

Ze života hmyzu
Při vší úctě k našim klasikům jsme se pokusili o přiblížení textu dnešním dětem a mládeži.
Věříme, že Čapkové přihlížejí našemu snažení s úsměvem a přátelským souhlasem. Jejich plejáda nepříliš lichotivých vlastností v podání „havěti polní“ svého času vzbudila velkou pozornost, a byla přijímána jak s nadšením, tak i s odporem. A nám se velmi líbí odpověď autorů na kritické ohlasy: Kdo u čerta vás nutí, abyste se ztotožňovali s motýly nebo chrobáky, cvrčky nebo mravenci či jepicemi?

Přibližně v 18:30 rozborový seminář k uvedené inscenaci.


sobota 25. května v 10:00
Josef Kolář - Přípravka Mladé scény Ústí nad Labem
Kocour Modroočko
Malý kocourek Modroočko objevuje svět a poznává spostu nových přátel, jako je zkušený Bělovous Zrzunda, krásná Zelenoočka, věčný rváč Natrhouško, koťátko Kiki, slepý krtek, ježek Šramota, chamtivý křeček a plnou střechu koček a kocourů. Všechna dobrodružství, která zsžije si zapisuje do svého deníčku. Ve své dospělosti získá obdiv ostatních koček a kocourů a ti si ho pro jeho zaznamenané zkušenosti zvolí vedoucím kočičího zpěvu.

Přibližně ve 12:00 rozborový seminář k uvedené inscenaci.


sobota 25. května v 15:00
Zdeněk Skořepa - Divadelní klub mladých Česká Lípa

Čert a Káča
Na rozdíl od klasické pohádky Boženy Němcové, kde hlavními osobami je Čert a Káča, tak ústřední linií Skořepova scénáře jsou partnerské problémy Káči a jejího milého muzikanta Janka. Jejich opakované, byť ve své podstatě, roztomilé hašteření, vyústí v trucovitý taneček Káči s myslivcem – čertem Fidlajsem, který skončí dle všech pravidel v pekle.
Avšak - konec dobrý, všechno dobré - je zákonité zakončení každé správné pohádky, tedy i této.

Přibližně v 17:15 rozborový seminář k uvedené inscenaci.


sobota 25. května v 17:45

Herecké dílny Kateřiny Baranowské a Karla Vostárka  "Herectví v prostoru"


neděle 26. května v 10 hodin
Jiří Jaroš - DS Karel Čapek Děčín
Kašpařiny
Putování s Kašpárkem vždy přináší nějaké ty motanice a šibalství.
Ani v naší pohádce tomu není jinak. V nevlídné cizině mu jeho cestu zkříží hloupý obr Otesan a jeho Bába, s kterou žije v Ježibabárně. A oba na něho nastraží velkou past. A Kašpárek? Dostane se ze šlamastiky, nebo ho už nikdy neuvidíme? Hmm..., nevím, nevím...  Ale držme mu palečky, prostředníčky i malíčky.

Přibližně ve 11:15 rozborový seminář k uvedené inscenaci.


neděle 26. května ve 14:00 vyhlášení výsledků přehlídky


neděle 26. května v 15:00 inspirativní pohádka
Kristina Herzinová na motivy pohádky Boženy Němcové
- Mladá scéna Ústí nad Labem
Dvanáct měsíčků
Pohádka vypráví o dívce Marušce, kterou vyžene macecha a její dcera Holena do zimy pro jahody, pro borůvky a posléze i pro jablíčka; úkoly jí pomůže splnit dvanáct kouzelných bratrů měsíců.


Zpět na Dospělí dětem